Jdi na obsah Jdi na menu
 


10.2.

Měli jsme v plánu, že si v neděli pospíme, i počasí mělo být špatné. Pospali jsme si, ale úplně z jiného důvodu, normálně jsme se z děckama opili. Taťkova silná slivovice (děcka jedou do Bankoku, tak potřebovali dezinfekci, neb nemají žádný očkování) a pivo a my už nezachlastali ani nepamatujem, hlava ráno bolela a to teplo…. Koupili jsme obrovský balení (2l za 3 dolary v akci) zmrzliny a chladili organismus. Kolem poledne jsme se rozloučili s děckama a jeli do města. Pošmatlali jsme centrum a vydali se na víkendové tržiště uspořádané na vedlejší ulici u umělecké galerie. Vystupovalo i několik uměleckých skupin a pěkně hráli. Ještě jsme pak objevili několik stánků s jídlem, člověk mohl vybírat z čínské, maďarské, thajské, korejské a i české kuchyně. S paní v našem stánku jsme si super popovídali a koupili měruňkovej koláč. Prošli jsme si botanickou zahradu se spoustou různých zákoutí, ale růžím nešlo odolat. Nádherně voněli. Po cestě k autu jsme si vytipovali internet na zítra. Honza našel na mapě místo, kde bychom mohli asi tak přespat. Je to tu super, je zde pitná voda, veřejné záchody a místní fotbalový klub má venku na baráku zástrčku. Natáhli jsme si prodlužku a nabíjíme co se dá, dopisujeme příspěvky, stáhli jsme si fotky z karet a doufáme, že nás tady nikdo neobjeví a nevyhodí. To by byla smůla. Ušetřili bychom tak den v knihovně kvůli bateriím – je toho hodně – notebook, foťák, telefony. Je už hrubo po půlnoci a máme nachystané věci na internet, teď už jen klidný spánek.

 

Náhledy fotografií ze složky


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ahojky

(Nazdaři z Rychnova, 24. 2. 2008 18:34)

Čau děcka, tak jsem se po delší době podívala na Vaše stránky, docela dlouho jste se neozývaly, nyní už to chápu - cestujete. To je fajn, uvidíte kus světa a pak juchú do toho našeho malého českého Kocourkova. Už se na Vás hrozně těšíme. Myslím, že Vám to pěkně utíká. Od známých syn odjel na Zélanda taky, on nic nepíše, jen vyvěšuje foto, tak je super se na to občas podívat. Už se taky těšíme na dovču, je to děsná hektika, tak aby nás z toho nekleplo...Jinak jsme všichni o.k., babča taky, byla nadšena a hned se mi chlubila, že dostala SMS k svátku. Ty jseš Trapinko stejně skvělá. Tak jo, mějte se moc fajn, užívejte si a zase příště.

Ahoj po delší době

(Ze Zubří, 11. 2. 2008 20:57)

Čekali jsme,že se nám objeví sms s nějakým tel.číslem abychom vám mohli zavolat,proto jsme nepsali.Od nás nemůžeme na vás protlačit mail,asi to neumíme,třebaže Ameriku nám to bere.Až se vrátíte,tak nám to pomůžete zprovoznit.My to nedokážeme.Užívejte si pěkného léta,ať nám o něm potom můžete vyprávět.Že naše zima nestojí za nic,to určitě víte.Ani letošní sněhové sochy na Pustevnách se nevydařily.Minulý týden v pátek a v sobotu se v této zemi volil prezident.Skutečně nevím jak to nazvat.Někdo tomu říká šaškárna,jiný ostuda,já se přikláním k tomu,že tak vypadá demokracie jak se komu hodí.Následující pátek se v tom bude pokračovat.Možná se to podaří a když ne tak??? někdy příště.Mám spolehlivý stroj-sněhovou frézu.Opravdu spolehlivě bez závady dokáže přestát zimu v garáži.Podle těchto mojich keců jistě poznáváte,že jsme v pohodě a kromě vás a uprchlého mládí nám nic neschází.Od nového roku máme kvalitnější jízdenky,u doktorů platíme,v lékárnách a nemocnicích také,tak co bychom chtěli.Potraviny, ty stačili zdražit ještě před vánocemi a zvýšili nám důchody.Místo slibovaného tisíce korun v průměru nám dali v průměru až 300Ká českých.Je to prostě pohoda.Ještě vás prosíme,jak se k vám někde při cestě dostane telefonní automat,pošlete nám sms-kou jeho číslo.Obratem vám zavoláme z pevné linky.Ta se nám zatím jeví jako spolehlivá(ale nejlépe v době když tam máte ráno).Těšíme se,že vás brzy uslyšíme.VAŠI ze Zubří.