Jdi na obsah Jdi na menu
 


Příspěvek jsme nevložili, protože po hodně dlouhé době pršelo a Honza nikam nejel. Akce se přesunula na příští týden, takže zítra ráno (v pondělí) Honza odjíždí na tu plánovanou pracovní cestu. Uvidím ho až ve čtvrtek. Poslední tři dny tu prší a trochu se ochladilo, takže jsme si uvnitř přitopili v krbu. Od pátku je tu na návštěvě Jane sestra. Jo, v pátek jsme večer zašli na chvíli do místní hospůdky. Byla jsem překvapená, kolik tu vlastně žije lidí. Tolik jsme jich pohromadě viděla naposled před třema týdnama na jarmarku. Když jsme odcházeli volala na nás Jane, ať se nevrátíme late and stupied. (pozdě a blbí=cinklí). Moc se nám tam líbilo. Sobotu pršelo tak, že jsme nemohli nic dělat a dneska je neděle, takže jsme zase nic nepopracovali. Já jsme si vyprosila hodinu úklidu v kuchyni. Honza alespoň vyměnil olej v autě a na oběd jsme výjimečně jeli do restaurace vzdálené asi 20 km, blíž jsou tady jen 2 obyčejný hospody. O co míň lidí tady žije, o to k sobě mají blíž. Domy se tu nezamykají, nesetkala jsem se tady s tím, že by se v okolí kradlo. NZ je malá země, takže lidé hodně cestují, zajímají se o jiné kultury a mají dost dobrý zeměpisný znalosti. I prodavačka v supermarketu ví, kde je naše země, byť ji všichni ještě nazývají Czechoslovakia. Je to možná i tím, že sami nemají téměř žádnou historii. Ve čtvrtek zase někam odjíždí Jane, pak se vrátí Aiko a příští týden přijedou na 4 dny nějací Japonci. A tak se tu opravdu nenudíme. Nevíme, kdy vložíme další příspěvek. S našima jsme v kontaktu přes Skype a je to hodně levný. Asi za dvě EUR mluvíme půl hodiny, což je bomba. Raději vám popřejem krásné vánoce – všem do Moravan, Mutěnic, bráchovi a Katce, trapince a trapíkovi do Rychnova, vyřiďte pozdrav i babči, všem Pokornovým ve Všechovicích, Mackovi, všem kamarádům v Bíteši, Bobovi ještě zvláštní díky za starosti kolem našeho domečku, a celýmu zbytku rodiny a přátelům, co čtete naše stránky. Ještě jednou šťastné a veselé vánoce a hodně štěstí a zdraví do nového roku vám přejem už teď. A to jsme tu ještě  přesně  o 12 hodin vpřed.

Naše připojení je mizerný, ale náš pobyt zde nemá chybu. V prosinci a lednu jsou tu školní prázdniny, všude hodně lidí a ve Vendovi bychom se v tomto letním počasí uvařili. Z toho důvodu budem cestovat v únoru a březnu. Už se moc těšíme. Za měsíc už začnem plánovat trasu, jupí.

 

Náhledy fotografií ze složky


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pozdě ale přece

(Káňata, 9. 1. 2008 9:35)

Zdravíme blonďáky,
Honzíku, ty na těch fotkách se nějak moc blonďatej. Ještě dodatečně od nás všech všechno nej k narozeninám. Moc Vás zdravíme a těšíme se. Tady nic nového (kromě toho, že jsem se zase vsadila s Bobo že zhubneme), ale to je každý rok stejný. Takže se opatrujte.
Petra

Krásné vánoce

(Nazdaři z Rychnova, 25. 12. 2007 10:54)

Čauko děcka,jste sice daleko za vodou, nicméně vánoční čas je tady a když Vám nemůžeme dát dárek, tak Vám chceme alespoň popřát na těch Vašich cestách pohodu, zdravíčko a mnoho krásných zážitků.Je tady jičínská babička a SMS od Trapinky byla pro ní jedním z největších dárků. Mějte se moc hezky. Trapinka a Jaroušek

Předvánoční pozdrav

(Lacinovi z Mutěnic, 15. 12. 2007 19:57)

Ahojte cestovatelé! Konečně jsme Vás v tom širém světě a hlavně na internetu zase našli! Tady v sobotu 15. 12. přituhlo a vypadá to, že snad budou bílé Vánoce. Ještě nám zbývá zařídit "pár" maličkostí a už aby bylo konečně volno. Díky Vám za pozdrav a přání. My Vám taky přejeme hodně krásných zážitků, teplo a spokojené svátky. Mějte se fajn. Jirka, Pavlína, Katka a Pepíno Lacinovi.