Jdi na obsah Jdi na menu
 


12.3.

Ráno jsme chtěli dlouho lenošit, ale jako vždy jsme byli ranní ptáčata. Stihli jsme vyfotit

východ slunce, nasnídali se a vydali na cestu do Taupa. Silnice vedla zajímavou krajinou.

Cesta není dlouhá, ale díky velkému množství zatáček poměrně pomalá. Ze začátku se na kopcích pásly ovce a krávy, pak jsme míjeli víc lesy. Jak jsme se přibližovali k Taupu, projížděli jsme neúrodnou krajinou pokrytou vrstvou sopečného prachu, kde roste jen nízký porost (něco jako u nás šáší) a uměle vysázené borovicové lesy. A to je zážitek. Obrovské plochy jsou buď vykácené a posázené malinkými stromečky, nebo je les středně velký,  třetím typem je les nachystaný na kácení. Zvláštní pohled.

Do samotného Taupa jsme nedojeli. Těsně před jsme zabočili  a vydali se na cestu kolem stejnojmenného jezera. Vyhlídli jsme si místo na spaní, kdybychom po cest nenašli nic lepšího.Objeli jsme polovinu jezera a kousek za Turangou ve vesnici Tokaanu navštívili Tokaanu Thermal Park. Byla to asi patnáctiminutová cesta vedoucí kolem několika minerálních pramenů a bahnitých jezírek s probublávajícími plyny. Šli jsme i do bazénů, ale špatně jsme si přečetli ceduli. Voda v obou hezkých bazénech byla teplá, ale nebyla minerální. No nevadí, alespoň jsme se krásně vycachtali v teplé vodě. Byla to příjemná koupel v hezkém prostředí.

Při cestě zpět směrem k Taupu (městu) jsme zastavili na krásném odpočívadle, přímo stvořeném k přenocování. Navečeřeli jsme se a museli odjet, fakt hodně foukalo. Nocovali jsme přece jen na našem původním vyhlídnutým místečku u jezera, které mělo celý den divokou hladinu. Spalo se krásně.

 

Náhledy fotografií ze složky


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář