Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tak se pomalu začínáme balit na cestování.

Dlouho jsme se neozvali. Ono zase nebylo až tak o čem psát. V Herbertville jsme jak za pecí. Pracuje se akorát s Rusellem na pile. To ale bylo od Vánoc pouze jeden týden. Jinak jen tak šomtáme kolem domu.

Vánoce jsme nějak ani zvlášť neprožívali. Asi je to tím, že nejsme s vámi u stromečku, venku je horko a okolní krajina je sice krásná, ale není to jako doma. Na Svátky byla s námi Donna, Janina dcera a Julie její dcera. Obě jsou kuchařky. Donna vařila pro poslance ve Wellingtonu a Julie vaří návštěvníkům v jednom velkém vinařství. Dále s námi byla Japonka Aiako. Vánoce se slaví jako v Anglii 25.12. Před obědem jsme si nasadili na hlavy papírové koruny jako Tři králové. Každý jsme měli jakýsi papírový tubus. Když se zatáhlo za konce, bouchla uvnitř kapsle. Vevnitř byl také malý dárek a lístek s „vtipnými“ hádankami. Pak se teprve jedlo. Po obědě se rozbalovaly dárky. Martina s Aioko dostali deníky na recepty a já knížku o Nové Zélandu se spoustou krásných fotek. Celkem se nic nedělalo. Největší práce byla s prostíráním a uklízením stolu a mytí nádobí. Jako u nás se o Vánocích hodně jedlo. Jediným drobným zpestřením byl spatně odtékající odpad z koupelny.

Silvestr byl hodně poklidný. Opět se nic moc nedělo. Zkoušeli jsme u televize vydržet do půlnoci. Nevydrželi jsme a šli spát, protože ráno jsme jeli na pláž, podívat se na první východ slunce v novém roce.

V týdnu po novém roce jsem s Russellem do Whaipukurau řezal na katru. 16.1 měla Jan narozeniny. Martina vymyslela pro ni hezký a zároveň užitečný dárek. Album na fotky „svých dětí“, protože to staré už je přeplněné a rozpadá se. Po projití asi 3 obchodů ve Whaipukurau, Dannevirke a 2 Napier jsme nakonec něco vybrali. Myslím, že ji to i trochu potěšilo. Od Russella dostala do zahrady kýčovité světlo. Malý chlapeček-andělíček, který má na rameni podnos s perlou, která v noci svítí. Přesně tak, jak si přála.Russellovi se vůbec nelíbí a při kupování se nás asi 10-krát ptal, jestli to Jan myslela opravdu vážně. Za odměnu jsme mu slíbili k jeho narozeninám také nádherné zahradní světlo. Zelenou usměvavou žábu sedící na listu leknínu. Vedle žáby je velká kapka rosy, která v noci svítí třemi různými barvami. Russell prohlásil, že je to „absolute rubbish“ (úplný odpad) a že nás s tím vyhodí „bugger off“.

Za tu dobu, co jsme nepsali, se nám podařilo vyřídit víza do Thajska, přebukovali jsme letenky na 2.4 a máme technickou na Vendu. Plán cesty už máme taky hotový. Pomalu se začínáme balit. Vyrážíme na cesty v pondělí 28.1. Trajekt na Jižní Ostrov máme na neděli 3.2.

Jan a Russell jsou skvělí. Je to ale už moc dlouho, co jsme u nich. Moc se těšíme na cestování. Zároveň nebereme cestování na lehkou váhu  a snažíme se na vše co nejlépe připravit.

Tak nám držte pěsti, neboť teoreticky to máme zmáklý, ale na Jižním ostrově téměř pořád prší.

Plán cesty: je více než odvážný, na Jižáku strávíme 5-6 týdnů a z toho 20 dní na trecích, kdy bychom měli ujít v průměru 15 km denně. Vše záleží na počasí.

  1. týden na cestách a poslední týden v lednu

Tongariro NP,Mt. Egmont ( =Mt. Taranaki) NP, Wellington – přesun na Jižní Ostrov

 

Následujících 5-6 týdnů

Queen Charlotte Track,Abel Tasan NP,Nelson Lake NP,Punakaki – Pancake Rocks

Arthurs Pass NP,Mt. Cook NP,Mt. Aspring NP,Milford Sound + Fjordland NP

Queenstown,Moeraki Boulders,Christchurch,Kaikoura – velryby,Blenheim – víno

Picton – přesun zpět na Severní Ostrov

 

2-3 týdny na Severním Ostrově – konec března, neb 2.4. šupajdíme do Thajska

Wellington,Lake Tlupo,Rotorua,Coromandel,Northland,Auckland

Jináč vám teď budem psát každý týden, někdy i dvakrát. A s největší pravděpodobností se uvidíme začátkem května doma. Tak si užívejte té podivné zimy. My užíváme teplého počasíčka, jsme krásně opálení a odpočatí. Jestli se nám to povede, vložíme i fotky.

Dokazují zákon o zachování hmoty. Co Honza hubne, Martina statečně nabírá. Výsledkem je, že Honza váží 78 kg a Martina 73 kg.

 

 

Náhledy fotografií ze složky


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář